اعتقاد ترکیه زلزله استانبول اخبار بین الملل

اعتقاد: ترکیه زلزله استانبول اخبار بین الملل

گت بلاگز اخبار سیاسی و اجتماعی انتساب جمله &quot/ به مدیر جمهور، کذب محض است ، امام وقت (عج) هم قابل نقد ا

دفتر رییس جمهور در تصویر العمل به بعضی حاشیه سازی های کذب اطراف صحبت رییس جمهور در دیدار وزیر و مسوولان وزارت امور اقتصادی و دارایی، ضمن تکذیب انتساب این جمله ب

انتساب جمله &quot/ به مدیر جمهور، کذب محض است ، امام وقت (عج) هم قابل نقد ا

در اطلاعیه دفتر رییس جمهور تاکید شد: انتساب جمله "امام وقت (عج) هم قابل نقد است" به مدیر جمهور، کذب محض است

عبارات مهم : سیاسی

دفتر رییس جمهور در تصویر العمل به بعضی حاشیه سازی های کذب اطراف صحبت رییس جمهور در دیدار وزیر و مسوولان وزارت امور اقتصادی و دارایی، ضمن تکذیب انتساب این جمله به رییس جمهور که “امام وقت (عج) هم قابل نقد است”، تاکید کرد: باور و اعتقاد به عصمت انبیاء و ائمه معصومین (ع) از مسلمات قطعی تشیع هست.

به گزارش ایسنا، در این اطلاعیه از اصحاب رسانه، سیاسیون، تریبون داران، خطبا و خصوصا علمای ارجمند و فضلا ی محترم درخواست شده است تا پیش از آنکه مطالب تحریف شده است و بعضا هدفمند بعضی اشخاص سیاسی در رسانه ها را ملاک قضاوت و نقد قرار دهند؛ به اصل جملات بیان شده است از سوی مدیر جمهور رجوع کنند.

انتساب جمله &quot/ به مدیر جمهور، کذب محض است ، امام وقت (عج) هم قابل نقد ا

متن اطلاعیه دفتر رییس جمهور که روز دوشنبه منتشر شد ، به این شرح است:

بسم الله الرحمن الرحیم

در پی بعضی حاشیه سازی ها اطراف صحبت ریاست محترم جمهوری در دیدار وزیر و معاونان وزارت امور اقتصادی و دارایی (مورخ 18 دی ماه سال 96) به اطلاع می رساند: مطالبی همچون «قابل نقد بودن معصومین علیهم السلام» که با تقطیع و تحریف هدفمند جملات مدیر جمهور، ابتدائاً از سوی یک صورت سیاسی بیان شد و متاسفانه زمینه ساز قضاوت و موضع گیری گروهی از رسانه ها، اشخاص و بعضی تشکل های حوزوی گردید؛ کاملاً کذب است و از جمله، به هیچ عنوان عبارت “امام وقت (عج) هم قابل نقد است” نه در سخنان ایشان وجود داشته و نه از آن قابل استنباط می باشد. بدیهی است باور و اعتقاد به عصمت انبیاء و معصومین علیهم السلام از مسلمات قطعی مذهب تشیع است.

دفتر رییس جمهور در تصویر العمل به بعضی حاشیه سازی های کذب اطراف صحبت رییس جمهور در دیدار وزیر و مسوولان وزارت امور اقتصادی و دارایی، ضمن تکذیب انتساب این جمله ب

حجت الاسلام و المسلمین دکتر حسن روحانی در بخشی از صحبت مورد نظر (که متن و فیلم کامل آن نیز در پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری انتشار یافته و موجود است) بوضوح از ضرورت تحمل نقد در حکومت سخن می گویند و به عنوان شاهد مثال تاکید می کنند که حتی در دوره حکومت معصومین علیهم السلام هم آن بزرگواران به مردم اجازه می دادند نظرات و نقدهای خود را مطرح کنند. این توصیه بیانگر سعه صدر، بزرگواری و تحمل در مشی حکمرانی معصومین و پذیرش نقد مردم و اظهارنظر آنها نسبت به اجزای حاکمیت و نه معصوم(ع) هست. این جملات علاوه بر اینکه قرائن تاریخی، فقهی و کلامی بسیاری دارد، به معنای قابل نقد بودن معصومین (ع) نبوده و اینگونه نیز قابل استنباط نیست.

از اصحاب رسانه، سیاسیون، تریبون داران، خطبا و خصوصا علمای ارجمند و فضلای محترم حوزوی انتظار می رود پیش از آنکه مطالب تحریف شده است و بعضا هدفمند بعضی اشخاص سیاسی در رسانه ها را ملاک قضاوت و نقد قرار دهند؛ به اصل جملات بیان شده است از سوی مدیر جمهور (که براحتی از طریق پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری president.ir در دسترس است) رجوع فرمایند که پیامبر عظیم الشان اسلام(ص) فرمود: «انی بعثت لاتمّم مکارم الاخلاق»

واژه های کلیدی: سیاسی | قضاوت | سیاسیون | رسانه ها | رییس جمهور | ریاست جمهوری | اخبار سیاسی و اجتماعی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs